Denna auktion är avslutad!

Gå till auktioner i huvudmenyn för att se nya objekt!

Hjulgrävare Volvo EW140B

Volvo EW140B
281006
Säljare: Entreprenadföretag
Hallsberg, Örebro län
Ledande bud
268 000 kr
Utropspris
1 000 kr
Reservationspris uppnått!
Avslutas om
Avslutad
(2020-04-01 10:38:20)
Bud (74 st)
A = Autobud
25% moms tillkommer
Så här köper du på Klaravik Vill du sälja på Klaravik?

Denna auktion är avslutad!

Hjulgrävare Volvo EW140B

Beskrivning

Säljs på uppdrag av ett entreprenadföretag.
Hjulgrävare

Fabrikat: Volvo
Modell: EW140B
År: 2006
Chassienummer: EW140BV8711675

OBS! NY INFORMATION 30/3
Mätarställning: cirka 11000 h

Motoreffekt: 88 kW
Max hastighet: 20 km/h
Vikt: 15700 kg

Utrustning:
- Skopa: bredd 160 cm
- S60-fäste

Skick:
Fungerar och är i ett begagnat skick, normalt slitage för sin ålder och timmar.
Skavanker, glapp och bucklor kan förekomma.
- Förberedd för GPS

Se bilder och film för mer information.

Viktig info

Du som köpare ska kontrollera objektet vid hämtning. Anmärkningar härefter beaktas inte. Om objektet skiljer sig väsentligt från objektsbeskrivningen ska Klaravik kontaktas innan objektet transporteras (Observera att särskilda villkor gäller för konkursauktioner).

Alla objekt säljs på plats hos maskinägaren, du som köpare ansvarar för hämtning och frakt. Vissa av Klaraviks uppdragsgivare kan vara behjälpliga med att boka frakt.

Andra objekt från denna säljare

Fler grävmaskiner